ПочетнаОпштински органиСовет на општинаРаботни тела

Работни тела

За разгледување на прашања и утврдување предлози од одредена област, советот од својот состав може да формира постојани и повремени комисии.

Постојани комисии се:

• Комисија за верификација, мандатни прашања, избори и именувања

претседател: Зоран Стојанов

1. Лазар Петров

2. Моника Ефремова

• Комисија за финансии, буџет и локален економски развој

претседател: Петар Мојсов

1.    Ерџан Копов
    2.    Зоран Стојанов

• Комисија за урбанизам, комунални дејности и заштита на животната средина

претседател: Зоран Стојанов

1.  Александар Галапчев