Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)

Финале на турнирот во мал фудбал

  • Печати

Finale Turnir 2014На 27 август по повод празникот Голема Света Богородица се одржа финалната вечер на турнирот во мал фудбал. Во полуфиналниот натпревар се натпреваруваа спортистите на екипите Памела и ИД- Комерц каде што победи екипата на Памела.

Повеќе...

 

Демиркаписки панаѓур

  • Печати

На 27 и 28 август се одржа традиционалниот Демиркаписки панаѓур посветен на верскиот празник Голема Света Богородица.Годинава панаѓурот беше посетен од голем број гости кои допатуваа од повеќе градови од нашава земја.

Повеќе...

 

Поет од Јужна Кореја во посета на Демир Капија

  • Печати

poet od juzna korejaНа 27-ми август во посета на Демир Капија беше Г-дин КО УН од Јужна Кореја кој е добитник на една од најпрестижните награди за поезија во светот златен венец.

Повеќе...

 

ТОПОЛ КУЛТУРЕН БРАН

  • Печати

kulturen branЗа развој и збогатување на културно – забавниот живот во Демир Капија постојана грижа води Домот на културата Мирка Гинова од овој град.

Повеќе...

 

Меѓународен Outdoor фестивал Демир Капија 2016

  • Печати

Општина Демир Капија ги поканува сите љубители на спорт и рекреација во природа на меѓународниот outdoor фестивал Демир Капија 2016.

Повеќе...

 

Фотонапонските централи започнаа со производство на ел. енергија

  • Печати

fotonaponski centraliВо Демир Капија по пат на електронско јавно надавање од Урбанистички план Попова Кула Демир Капија измени и дополнувања зона за индустрија и стопанство беа оттуѓени 18 градежни парцели на кои веќе се изградени фотонапонски централи,

Повеќе...

 

Страница 1 од 10

ОПШТИНА

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер